Prečo nakupovať oblečenie CityZen a čo sa skrýva za jeho cenou?

Naše oblečenie, na ktorom nie je vidieť pot a odolá špine, je vo svete úplný unikát. Je ušité z prémiovej bavlny, bez použitia savých vložiek v podpazuší, alebo akejkoľvek membrány. To robí z našich výrobkov jedinečný produkt, ktorý už viac ako 100 tisícom našich zákazníkov dodáva pocit istoty a pohodlia.

Kvalitný materiál, ktorý nesklame

Všetko vyrábame z prémiovej bavlny, vďaka ktorej je naše oblečenie pohodlné a má skvelé vlastnosti. Bavlna je mäkký a jemný prírodný materiál s prirodzenou pevnosťou a pružnosťou šetrný aj k veľmi citlivej pokožke. Navyše výborne saje a je prirodzene priedušná. A preto je základom nášho oblečenia.

Naša patentovaná technológia CityZen® potom zaistí, že na tričkách, polokošeliach, košeliach ani na spodnom prádle nie je vidieť pot z vonkajšej strany, aj keď ho materiál z vnútornej strany vsiakne.

Vďaka kombinácii kvalitnej bavlny a unikátnej technológie CityZen®, naše oblečenie výrazne rýchlejšie schne, takže po spotení sa na telo nelepí ani toľko nechladí. Je to dané tým, že pletenina vlhkosť vsiakne a rozprestrie do širšej plochy a vďaka telesnej teplote a priedušnosti materiálu uschne rýchlejšie ako bežné tričko. To všetko dokopy dáva oblečeniu úplne jedinečné vlastnosti zaisťujúce komfortný pocit pri nosení.

Kvalitný materiál a unikátne technológie sú tým, čím sme na svetovom trhu výnimoční a zákazníci sa k nám vracajú. Dôkazom môže byť aj to, že sme už dva roky po sebe vyhrali titul Heuréka Shop roku v kategórii móda a doplnky. Spomínané vlastnosti potvrdzujú aj odborníci z Technickej Univerzity v Liberci, ktorí naše tričká podrobili dôkladnému testovaniu.

Unikátní úprava bavlny CityZen Unikátna úprava bavlny CityZen
Foto: CityZen

Na poctivé české ručičky nedáme dopustiť!

Máme vysoké nároky na výrobu. Aby sme však boli schopní kvalitu zaistiť a mať proces maximálne pod kontrolou, vyrábame všetko od prvej nitky v Čechách a na Slovensku. Lokálnou výrobou sa tiež nadväzujeme na dávnu slávu československého textilu tak, ako tomu bolo v minulosti. Ako hovorí náš Pavol, nedáva nám zmysel dovážať oblečenie cez pol sveta a zamestnávať ľudí v Ázii, keď máme veľa šikovných krajčírok a pracovníkov tu u nás.

Mzdové náklady spojené s lokálnou výrobou sa ale oproti Ázii značne líšia. Za posledný rok taktiež zhruba 5x stúpli náklady na výrobu, a aj cena bavlny nezanedbateľne rastie. Napríklad minulý rok sa bavlna dostala na svoje desaťročné maximum. To všetko má vplyv na cenu našich tričiek. Pokiaľ máte radi čísla, uviedli sme pod článkom pár grafov, pre lepšiu predstavu. Napriek tomu nám stále dáva zmysel vyrábať v Čechách a na Slovensku.

Aj napriek rastúcim nákladom, ktoré postihli celosvetový trh vieme, že prinášame ľuďom niečo skvelé. Niečo, čo každému urobí život a pôsobenie v spoločnosti príjemnejšie. Baví nás robiť veci, ktoré majú zmysel a robia svet lepším. :-)

Záleží nám na prírode

Textilný priemysel je jedným z najväčších znečisťovateľov planéty a tento fakt rozhodne nechceme ignorovať. Dovážame iba bavlnu, zvyšok výrobného procesu prebieha iba u nás. Pri výrobe nášho trička používame tie najmodernejšie postupy. Napríklad na zafarbenie kilogramu bežného textilného materiálu je potrebných približne 100 litrov vody. V CityZen spotrebujeme maximálne 40 litrov, čo navyše celý proces skráti o tretinu. Menej času znamená aj menej energie. Výroba v Českej republike a na Slovensku navyše umožňuje znížiť našu uhlíkovú stopu na minimum.

Oblečenie, ktoré je k zdraviu šetrné

Naše odevy sú vhodné aj pre veľmi citlivú pokožku. Farbivá, ktoré používame, neobsahujú striebro ani iné látky, ktoré kožu často dráždia. Tiež spĺňajú prísnu legislatívu EÚ REACH, ktorej cieľom je zlepšiť ochranu ľudského zdravia a životného prostredia v súvislosti s používanými výrobnými postupmi.

 

___________________________________________________________

Zdroje

Zakladatelé Cityzenwear René Němeček, Pavel Hrstka a Martin Burkoň

Zdraženie bavlny za posledný rok
Zdroj: https://www.kurzy.cz/komodity/bavlna-graf-vyvoje-ceny/

Za posledný rok sa výrobné náklady v česku zdraželi o viac ako 26 %:

Zakladatelé Cityzenwear René Němeček, Pavel Hrstka a Martin Burkoň

Graf vývoja výrobných nákladov za posledný rok 2021/2021
Zdroj: https://tradingeconomics.com/czech-republic/producer-prices

Zdraženie textilu kvôli bavlne sa prejavilo v celom textilnom priemysle:
https://www.kurzy.cz/zpravy/611557-cechum-zdrazi-dziny-i-tricka-bavlna-na-burze-zdrazuje-na-desetileta-maxima/